20 Ocak 2012 Cuma

YAŞAMIMDA GERÇEKLEŞTİRMEYİ BAŞARDIĞIM DEĞİŞİKLİKLER

Önceki yazımda sözünü ettiğim makaleyi okuduktan sonra hayatımı değiştirmeye karar verdim. Yaşamımda çok istediğim arzuladığım pek çok şey olduğu halde bunlar için herhangi bir çaba göstermeksizin günler  aylar  yıllar geçiyordu. Öncelikle bir defter aldım. Ve bu deftere yaşamımda neyi arzuluyorum, neler yapmak istiyorum, nasıl birisi olmak istiyorum gibi bütün arzularımı hayallerimi isteklerimi yazmaya başladım.

1-Sigara içmek istemiyorum. Sigarayı hayatımdan çıkarmak istiyorum.
2-Güzel, sportif bir vücuda sahip olmak istiyorum. Bu amaçla düzenli spor yapma alışkanlığını kazanmak istiyorum. Daha sağlıklı beslenmek istiyorum.
3- Kola gibi gazlı içecekler içmek istemiyorum. Çünkü mideme zarar veriyor.

v.s  bunlar gibi pek çok madde yazdım.. ve  bunları gerçekleştirmek için harekete geçtim. Yaklaşık 3 ay oldu bunları yazalı. Daha şimdiden bunları gerçekleştirmeyi başardım. Gerçekten kendimi daha iyi daha mutlu hissediyorum.

1-Her defasında sıkılsam da, kötü koku bıraksa da her gün ortalama 4-5 sigara içiyordum. Tek tük diyordum kendi kendime ama bir iki gün içmesem mutlaka canım istiyordu. İçtikten sonra her defasında kendime kızıyordum ama  yine de içmeye devam ediyordum. Hele kışın o soğuk balkona çıkıp içmeler, çocuklar görmesin diye gizlemeler, bir sürü sıkıntı.  Sevmediğim sağlığıma zarar veren bu maddeyi hayatımdan çıkarmalıyım dedim. Ve çıkardım. Başardım. Ne kadar kolaymış bende çok şaşırdım. Bir arkadaşım “her şey beyinde başlar beyinde biter” diye söylerdi. Bu sözün gerçekliğini müthiş hissettim.

2- Hayatımda arzuladığım bir değişiklikte güzel sportif bir vücuda sahip olmaktı. Düzenli spor yaparsam hem fazla kilolarımı atarım hem de daha sportif bir vücuda sahip olurum dedim. Ve düzenli spor yapma alışkanlığını da edindim. Daha önce spor salonuna gidiyordum. Ancak 2 ay devam edebilmiştim. Bir süre sonra çok zor gelmeye başlıyor. Bir sürü hazırlık yapman gerekiyor. Spor kıyafet hazırlığı, duş sıkıntısı, o soğukta arabayı çalıştır, v.s.. şimdi evde yapıyorum. Çok daha iyi, daha rahat  ve  daha zevkli. Haftada 3 gün 1-1,5 saat spor yapıyorum. Akşam yemeğinden yaklaşık 2 saat sonra. Daha rahat kıyafetler giyebiliyorsun. Spor bittikten hemen sonra duş ve dinlenme. Spordan sonra gerçekten çok daha zinde ve daha mutlu hissediyorsun kendini.        

5 yorum:

 1. "Binlerce kilometrelik bir yolculuk bile,tek bir adımla başlar "Lao Tzu.Ya da başlamak bitirmenin yarısıdır demiş atalarımız:)İlk adımları atmanın hep çok önemli olduğuna inanırım.Tebrik ediyorum sizi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim.. evet gerçekten çok güzel bir duygu yaşamını değiştirebilme gücü olduğunu hissetmek.. proflinizin giriş kısmında yazdıklarınız ilgimi çekti. en kısa zamanda blogunuzu okuyacağım..

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Ahh o sigara benide mahvetti,bırakırsam kızım için bırakacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım bırakırsınız. haberinizi bekliyorum.. gerçekten çok kötü bi şey.. sağlıklı yaşamı tercih etmeye karar verince kendiliğinden uzak duruyor insan. ama mutlaka öncelikle beyinde karar vermek gerekiyor. beden sağlığının bozulması yaşamın bütün tadının bozulmasına yetiyor..

   Sil

Güzel yorumlarınız için Teşekkürler. .
Saygı sınırına dikkat etmeyen yorumlara kapalıdır.